cyber kids on real

Historia Posłuchaj

Kampania z podcastami o tematyce historycznej do e-learningu

W czasie epidemii COVID-19 pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na interaktywne treści edukacyjne. Nauczyciele i uczniowie poszukiwali w sieci atrakcyjnych materiałów do e-lekcji, stąd zrodził się pomysł na stworzenie internetowych materiałów dydaktycznych, w tym także podcastów historycznych dla młodzieży. Posłuchaj.

 


Podcasty zostały zainspirowane artykułami z serwisu Historia: Poszukaj, opowiadamy w nich o dziejach Polski w interesujący i przystępny dla młodego odbiorcy sposób. Podcasty stały się też pretekstem do poruszania uniwersalnych i aktualnych dla młodzieży tematów.

 

Historie te mogłyby z powodzeniem zainspirować niejednego twórcę popularnych seriali. Są w nich intrygi, sensacja, romanse, walka o wolność, a także zagadki i humor. W podcastach opowiadamy o nieoczywistych ciekawostkach historycznych.

Treść nagrań jest skonstruowana tak, aby nauczyć młodego człowieka samodzielnego myślenia, poszukiwania, zabawy w detektywa historycznego: każdy podcast kończy się pytaniem, a odpowiedzi należy poszukać w artykułach opublikowanych w serwisie Historia Poszukaj. Treść zagadnień  z nagrań koresponduje z podstawą programową szkół. Podcasty zostały uzupełnione o dodatkowe materiały i narzędzia dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli. To skrypty i fiszki historyczne, za ich pomocą można sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę historyczną.

W ramach socialmediowej kampanii powstały formaty reklamowe odsyłające na landing page kampanijne. Podcasty zostały umieszczone także na zewnętrznych platformach takich jak: YouTube, Spotify, iTunes

W ramach kampanii został uruchomiony konkurs na uczniowskie scenariusze podcastów. Nagrodami były historyczne gadżety inspirowane treściami serwisu: modne dodatki, koszulki oraz profesjonalne nagrania zwycięskich podcastów. Nagrane materiały zostały umieszczone w serwisie Historia Poszukaj, stworzony przez młodą osobę podcast może trafić do  polskich szkół.

 

  • KLIENT Narodowy instytut muzealnictwa i ochrony zbiorów
  • ROK 2020

Koncepcję, kampanijny kontent do serwisu, produkcję podcastów, kreacje reklamowe i design nagród przygotowała agencja Cyber Kids on Real. Agencja przeprowadziła także kampanię w mediach społecznościowych. Nagranie podcastów odbyło się w IF Sound Studio, głosu użyczył aktor Bartłomiej Magdziarz.  Redakcja serwisu jest odpowiedzialna za materiały dydaktyczne.

Zapraszamy do posłuchania podcastów: historiaposzukaj.pl/podcasty.html

Teksty: Historia poszukaj, Kasia Gryzło, Cyber Kids on Real

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj