cyber kids on real

Stowarzyszenie HaKoach

Karty do gry i edukcyjna kampania

Misją stowarzyszenia HaKoach jest promowanie kultury żydowskiej: edukacja w zakresie tradycji i obyczajów, a także integracja łódzkiej społeczności i przeciwdziałanie antysemityzmowi, rasizmowi i ksenofobii. W ramach projektu powstała edukacyjna gra karciana: „Elementarz HaKoach”, kontent do serwisu internetowego, a także kampania w mediach społecznościowych.

 

Karty do gry adresowane są do młodych ludzi, edukują o kulturze żydowskiej. Podczas gry nastolatki stykają się z bogactwem historii, legend, bohaterów oraz ciekawostek z barwnych dziejów narodu żydowskiego. Gra wprowadza w świat judaistycznej symboliki i mistyki. Karty uczą liter hebrajskich. W opakowaniu znajdują się dwie talie kart z hebrajskim alfabetem, a za każdą literą kryje się historia.

 

Historie są opowiedziane w kartach w przyjazny i przystępny dla młodego odbiorcy sposób. Odpowiadają na pytania o kulturę żydowską, które młody człowiek chce zadać, ale wstydzi się lub obawia reakcji, którą takie pytanie może wywołać. Na przykład: dlaczego Żydzi noszą kipę, czyli jarmułkę, dlaczego obrzezują nowo narodzonych chłopców albo jak celebrują żydowskie święta. Karty stały się też pretekstem do poruszania współczesnych i aktualnych dla młodzieży tematów, takich jak: równouprawnienie, miesiączka, przemoc, władza i feminizm.  Przeznaczeniem kart są także warsztaty antydyskryminacyjne, międzykulturowe oraz lekcje o kulturze żydowskiej.

Wektorowe ilustracje na kartach, które towarzyszą wiedzy są wizualnym komentarzem do treści: żartobliwym i lekko surrealistycznym; chodzi o to aby z jednej strony zaintrygować młodego człowieka, z drugiej - by pokazać wielość znaczeń i skojarzeń. Karty to narzędzie zarówno do odkrywania kultury żydowskiej, jak też poszukiwania międzykulturowych skojarzeń i związków. – powiedziała Katarzyna Lorenz, CEO Cyber Kids on Real.Gra „Elementarz HaKoach” została wyprodukowana, można też pobrać ją ze strony internetowej.

Na bazie kart powstała narracja socialmediowa opowiadająca o kulturze żydowskiej oraz formaty reklamowe. Kreacje kampanijne odsyłają do rozszerzonych informacji na stronie internetowej, gdzie opowieści z gry zostały rozwinięte i opatrzone dodatkowymi informacjami: www.hakoach.eu/elementarz. Na stronie tej młodzież może wziąć udział w quizie: „Jakim bohaterem/-ką kultury żydowskiej jesteś?”, 1 września został uruchomiony konkurs wiedzy na temat kultury żydowskiej, w którym nagrodą jest gra „Elementarz HaKoach”.

  • KLIENT Hakoach
  • WWW  hakoach.eu
  • ROK 2020

HaKoach to młoda organizacją non-profit, skupiona przede wszystkim na kulturze żydowskiej. HaKoach to po hebrajsku „siła”. Głównymi celami stowarzyszenia są: tworzenie i promowanie kultury żydowskiej, edukacja w zakresie kultury, tradycji i obyczajów żydowskich, integracja społeczności lokalnej, a także przeciwdziałanie antysemityzmowi, rasizmowi i ksenofobii. Główne trzony działań to kultura i edukacja, kampanie społeczne wokół kultury żydowskiej, oprowadzania po żydowskiej Łodzi, a także warsztaty, imprezy i festiwale. Poprzez swoje działania stowarzyszenie chce łączyć dwa światy – religijny i świecki. HaKoach to miejsce otwarte i przyjazne, nastawione na wymianę myśli, tworzenie kultury i edukację. 
Kontent wizualny do serwisu, design gadżetów, kampanijne kreacje socialmediowe, quiz przygotowała agencja Cyber Kids on Real. Agencja przeprowadziła także kampanię w mediach społecznościowych. Projekt "Elementarz HaKoach" powstał we współpracy z NOMADA Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego i został sfinansowany przez EVZ Foundation w ramach projektu „Collective Power to Incite Change”. Za oprogramowanie serwisu internetowego odpowiada firma IOVO.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj