cyber kids on real

Grupa Ponton

Identyfikacja wizualna

Rebranding identyfikacji wizualnej Grupy Ponton. Ponton od 2002 roku działa na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży. Wolontariusze i wolontariuszki Pontonu prowadzą warsztaty w szkołach, występują w mediach, publikują artykuły, raporty i recenzje. Udzielają też wsparcia online poprzez forum internetowe, media społecznościowe i telefon zaufania.


Głównymi obszarem działań Grupy Ponton jest edukacja na temat antykoncepcji a także relacji międzyludzkich a zwłaszcza tych intymnych. Celem zmiany było unowocześnienie wizerunku organizacji i dotarcie do głównej grupy odbiorców, którą stanowi młodzież. 

 

Grupa Ponton przekazuje młodzieży bardzo ważną wiedzę opartą na naukowych faktach. Edukacja seksualna w Polsce obrosła w wiele mitów. W ogólnym przekazie medialnym brak jest jednoznacznego stanowiska w tym temacie. Toteż praca w tym obszarze jest szczególnie trudna. Dlatego ważne jest, aby podczas rozmowy i kontaktów z odbiorcami stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i zaufania. A także aby wiedza była przekazywana bez dodatkowych barier w postaci skomplikowanego języka, czy terminologii.

Dlatego wszystkie materiały oraz narracja Pontonu adresowane do młodych ludzi opracowane są w prosty, przystępny i przyjazny sposób. Te wartości staraliśmy się oddać w nowej identyfikacji. W znaku stosujemy symbol serca wyobrażający emocję i uczucia oraz prezerwatywę, która kojarzy się z antykoncepcją i ochroną zdrowia. Identyfikacja ma charakter otwarty, napis charakteryzuje się lekkością i miękkością. Dopuszczalny jest różnorodny układ liter, zabawa napisem: w niektórych kompozycjach litery unoszą się lub są rozsypane. To też stanowi pewne odniesienie do relacji między ludzkich, które nie zawsze są szablonowe i oczywiste.

Nowa identyfikacja nawiązuje do poprzedniego znaku pomarańczowym kolorem oraz skojarzeniami. Symbol prezerwatywy, koła ratunkowego czy pontonu był wykorzystywany przez Grupę Ponton od samego początku istnienia organizacji. Logotyp ma zastosowanie podczas warsztatów, w publikacjach prasowych, raportach oraz recenzjach a także materiałach edukacyjnych, które wydaje Grupa Ponton.

Grupa Ponton to nieformalna grupa wolontariuszek i wolontariuszy działająca przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Grupa działa od 2002 roku na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej młodzieży. Obszar działania Grupy to przede wszystkim edukacja seksualna oraz poradnictwo dla młodzieży w sprawach szeroko pojmowanej seksualności, min. antykoncepcji, ciele, dojrzewaniu, ciąży, seksie, kwestiach LGBTQI+, relacjach, emocjach, infekcjach przenoszonych drogą płciową, przeciwdziałaniu przemocy czy zdrowiu. Poruszają także tematy współodpowiedzialności i asertywności, praw pacjenta i pacjentki. 
Wolontariusze i wolontariuszki Pontonu prowadzą warsztaty w szkołach, występują w mediach, publikują artykuły, raporty i recenzje. Udzielają też wsparcia online poprzez forum internetowe, media społecznościowe i telefon zaufania.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj