cyber kids on real

Stowarzyszenie Nomada

Edukacyjna kampania socialmediowa i kontent na kanały stowarzyszenia.

W materiałach reklamowych opowiadamy internautom o Stowarzyszeniu Nomada, które prowadzi punkt nieodpłatnego poradnictwa dla migrantów i migrantek. 


W filmach i kampanijnych ilustracjach pokazujemy organizację taką, jaka jest: ludzi pracujących na rzecz stowarzyszenia, obszary działania, projekty Nomady, historie osób, którym pomogła Nomada. Prezentujemy materiały edukacyjne z zakresu praw człowieka stworzone wspólnie z Nomadą na potrzeby kampanii.

 

Ilustrujemy fakty związane z tematyką migracji. Edukujemy, np. jak reagować na agresję, jak przeciwdziałać przemocy. Wiedzę przekazujemy w prosty sposób. Tak, aby każdy po zobaczeniu filmu, czy posta wiedział co należy zrobić, gdy jest np. świadkiem agresywnego zachowania w przestrzeni publicznej.

Pokazujemy w pozytywny sposób sylwetki osób pracujących na rzecz integracji i migrantów. W materiałach Nomada dzieli się swoją wiedzą, codziennymi doświadczeniami z pracy na rzecz klientów stowarzyszenia.
Prezentujemy inne kultury np. poprzez udostępnianie przepisów kulinarnych. Opowiadamy o trudnych doświadczeniach i losach migrantów, często absurdach urzędowych czy instytucjonalnych, aby wzbudzić empatię wśród użytkowników i zachęcić ich do zbiórek na różne projekty stowarzyszenia służące wspieraniu nowo przybyłych osób.

Na potrzeby działań kampanijnych i kontentowych został opracowany specjalny język komunikacji wizualnej, charakteryzujący się zdecydowanym stylem graficznym, mocną kolorystyką i symboliką. Powstała baza ikon i ilustracji.
Na stronie internetowej zostały uruchomione specjalne kampanijne podstrony, do których prowadziły kreacje reklamowe. Na podstronach tych są bogato ilustrowane szczegółowe informacje na temat zagadnień zajawionych w kreacjach. W każdym takim artykule zachęcamy użytkowników do dokonania wpłaty na działania Nomady.

Nomada Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Społeczeństwa Wielokulturowego prowadzi nieodpłatne poradnictwo dla migrantek i migrantów. Istotnym działaniem NOMADY w ramach punktu poradniczego jest przeciwdziałanie przemocy motywowanej uprzedzeniami. 
W tym celu stowarzyszenie edukuje na temat praw przysługujących osobom poszkodowanym przez przemoc motywowaną uprzedzeniami.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj