cyber kids on real

CULTURE.PL

Seria animacji do internetowego projektu Poles Far & Wide (Śladami Polaków).

Stworzyliśmy  serię filmów inspirowanych twórczością wybitnych Polek i Polaków. Animacje posłużyły jako kontent serwisu „Śladami Polaków” a także jako materiał do komunikacji marketingowej Culture.pl.

Projekt „Poles Far & Wide” (polska wersja:„Śladami Polaków”) stworzony w ramach serwisu Culture.pl opowiada o dorobku i życiu 40 niezwykłych Polek i Polaków: artystów, architektów, inżynierów, naukowców,  podróżników, których dziewiętnastowieczna historia rozsiała po całym świecie. 

Bohaterami stworzonych przez nas filmów są między innymi: Maks Faktorowicz, który kreował wizerunki gwiazd Hollywood, Maria Czaplicka wykładowczyni antropologii w Oksfordzie, badająca zjawisko szamanizmu, artysta Stefan Norblin, Ludwik Hirszfeld, któremu zawdzięczamy oznaczenie grup krwi, noblistka Maria Skłodowska-Curie.  

W filmach zajawiamy postaci tworzące w różnych dziedzinach: od lifestylu przez sztukę, po odkrycia  naukowe, architekturę czy działalność akademicką.

W wyniku pracy nad materiałami kampanijnymi i kontentem do serwisu powstała artystyczna filmowa impresja złożona z sekwencji zagadkowych obrazów, ukazująca sylwetki i dzieła wybitnych Polaków i Polek. Filmy można oglądać jako jedną całość, ale także jako odrębne, autonomiczne obrazy. Nie opowiadają one o faktach historycznych na temat danej osoby, lecz budują narrację w sposób symboliczny i niedookreślony. Bo zadaniem filmów jest zaintrygowanie odbiorców serwisu internetowego i socialmediów, aby chcieli zapoznać się z dalszymi opowieściami na temat niezwykłych Polek i Polaków na stronie internetowej: culture.pl/pl/sladami-polakow

  • KLIENT CULTURE.pL
  • WWW CULTURE.PL
  • ROK 2019

Koncepcję i kreacje przygotowała agencja Cyber Kids on Real. Autorem zdjęć jest Jacek Kołodziejski, muzykę stworzył kompozytor Jan Komar.

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki Polska poprzez aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 5 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraelu, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Francji, Niemczech, Turcji, USA, na Ukrainie, Litwie, a także w Algierii, Maroku, Indiach, Japonii i Chinach. W ramach dotychczas zrealizowanych działań IAM zaprezento-wał blisko 5 550 wydarzeń, które obejrzało blisko 52 miliony widzów na pięciu kontynentach. Wszystkie projekty prowadzone przez Instytut sygnowane są flagową marką Culture.pl.

Prowadzony przez Instytut portal Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie - oprócz in-formacji o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą, znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. Strona jest do-stępna w 3 językach – polskim, angielskim i rosyjskim. W 2015 roku portal zdobył nagrodę Gwarancja Kultury w kategorii „Kultura w sieci". Najnowszym projektem redakcji Culture.pl jest podcast „Stories From The Eastern West”. Ta anglojęzyczna seria słuchowisk ma za zadanie opowiedzieć odbiorcom zagranicznym, czym jest Polska i Europa Środkowo-Wschodnia: jaki jest jej charakter, tożsamość i kim są jej mieszkańcy.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj