cyber kids on real

Kampania dla młodych

promująca edukacyjny projekt Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Stworzyliśmy koncepcję kreatywną kampanii, strategię działań kampanijnych 
a także przeprowadziliśmy kampanię w social mediach.

Celem socialmediowej kampanii pod hasłem: "Kolekcja historyczna" było dotarcie z informacją o edukacyjnym serwisie „Historiaposzukaj.pl” do młodych użytkowników. Chcieliśmy też zachęcić młodzież do lektury treści strony.

Wyszliśmy z założenia, że kultura popularna lubi mieszać się z historią. Dlatego stworzyliśmy "Kolekcję historyczną”, czyli serię modnych gadżetów: naszywek inspirowanych artykułami z serwisu, postaciami historycznymi. 

Chcieliśmy wypromować kontent: dlatego naszywki stały się pretekstem do eksploracji tematów historycznych na stronie internetowej i w social mediach. Pokazaliśmy też, że historia może być cool, bo historyczne gadżety wzięły udział w modowej sesji zdjęciowej. 

Na potrzeby kampanii zrealizowaliśmy sesję zdjęciową i stworzyliśmy interesujące dla młodej grupy docelowej kreacje: z kolekcją mody historycznej. Powstała także seria naszywek z polskimi artystkami i artystami, działaczkami społecznymi, naukowcami, bohaterami i bohaterkami z dawnych lat... 

Kreacje kampanijne: zdjęcia i krótkie spoty - korespondowały z edukacyjnymi treściami serwisu lub bezpośrednio do nich nawiązywały, zachęcały do lektury artykułów.

      •  

Na specjalnie stworzonym landing page’u: historiaposzukaj.pl/konkurs.html  kampanijnym został zebrany rozrywkowy i zachęcający do interakcji kontent: konkurs, quiz i kolekcja historycznych artykułów.

Użytkownicy zostali zaproszeni w konkursie
Do tworzenia własnych historycznych haseł, do naszywek, w oparciu o wiedzę historyczną. Najciekawsze naszywki zostały wyprodukowane i stanowiły nagrody dla uczestników konkursu.
Stylizacje: YA from Bytom, Zdjęcia: Marcin Doś. 

  • KLIENT Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
  • WWW  historiaposzukaj.pl/konkurs.html
  • ROK 2018

HISTORIA: POSZUKAJ to portal historyczny działający od stycznia 2016 roku. Projekt realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. 
Na portalu pokazane jest, że dzieje Polski to nie tylko daty i bitwy, politycy i dowódcy; poza „wielką polityką” rozwijała się literatura, sztuka, nauka, toczyło się życie codzienne mieszkańców. Portal przypomina też o istotnej roli kobiet w historii i często upowszechnia fakty znane jedynie specjalistom.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj