cyber kids on real

PONTON

Nie zmieniaj się na siłę.

Stworzyliśmy kampanię dla Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton".

Głównym celem kampanii “Nie zmieniaj się na siłę” jest uświadomienie nastolatkom, że zachowania czy wizerunki kobiet i mężczyzn z jakimi spotykają się w mediach,bardzo silnie wpływają na ich późniejsze wyobrażenia o ideałach piękna i zachowaniach seksualnych. Kampania jest odpowiedzią na realny problem i brak wiedzy młodych ludzi z jakimi codziennie spotykają się edukatorzy seksualni prowadzący telefon zaufania.

W ramach kampanii powstało kilkanaście animacji GIF-ów, które będą emitowane w mediach społecznościowych oraz landing page w serwisie Tumblr. 

Kampania kierowana jest głównie na social media, właśnie tam zwraca się do młodych z pytaniem czy odważne zdjęcia, które umieszczają w sieci nie sprowadzają ich jedynie do roli obiektu seksualnego. Czy przerabiając, upiększając i fotografując tylko wybrane części ciała, a także wystawiając je na komentarze innych, nie krzywdzą samych siebie.

Aby dotrzeć do młodej grupy odbiorców zdecydowaliśmy się na serię gifów, estetykę która bardzo mocno osadzona jest w popkulturze. Jest to także konwencja, która pozwala w dowcipny i niezobowiązujący sposób opowiedzieć o tematach trudnych. Niekiedy abstrakcyjny humor i krótka, atrakcyjna forma pozwalają na przykucie uwagi młodego odbiorcy i - co jest naszym celem- skłonienia go do refleksji.

  •  
  • KLIENT PONTON
  • WWW PONTON.ORG.pl
  • ROK 2016

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton od początku swojego istnienia prowadzi poradnictwo internetowe oraz telefoniczne z zakresu szeroko pojętej seksualności. Dzięki temu, kontaktująca się z edukatorami młodzież ma większą śmiałość w rozmowie i sięganiu po poradę. Ponton regularnie dostaje sygnały dotyczące przemocy w rodzinie lub związkach.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj