cyber kids on real

GREENPEACE

Interaktywna instalacja dla Greenpeace Edukacja o odnawialnych źródłach energii.

Naszym zadaniem było stworzenie edukacyjnej instalacji, która zwróci uwagę Polaków, mediów i polityków na problem polityki energetycznej Polski, przed szczytem energetycznym w Brukseli.

Zbudowaliśmy w centrum Warszawy wielką strzałkę symbolicznie pokazującą właściwy kierunek rozwoju polskiej polityki energetycznej. Instalacja składała się z konstrukcji zbudowanej z drewna 16 m2, pięciu tabletowych gier, strony www która była hubem dla naszych działań oraz działań w socialmediach i PR. Na tabletach, będących częścią instalacji można było wytwarzać wirtualny prąd z odnawialnych źródeł: słońca, wiatru, wody, biomasy i energii geotermalnej.

Gracz mógł dowiedzieć się z instalacji wiele o odnawialnych źródłach energii, a jednocześnie - poprzez zaangażowanie w zabawę - mógł wyrazić obywatelską troskę i własny pogląd na kwestię przyszłości energetycznej Polski. Badania opinii publicznej pokazują, że Polacy rozumieją, że odnawialne źródła energii oznaczają dla nas, uzależnionych od importowanych paliw, wolność i niezależność energetyczną. Tego niestety nie dostrzegają politycy.

  • KLIENT Greenpeace Polska
  • ROK 2014

Cały wirtualny prąd zbieraliśmy na stronie Greenpeace’u aby pokazać, ile energii wyprodukowali Polacy. Instalacja wzbudzała duże zainteresowanie wśród przechodniów, pisały o niej media, a informacja o tych działaniach dotarła także do polityków.

ZAMKNIJ

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj